Ogłoszenia: 19. 10. 2014 – XXIX Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 60 zł.: Katarzyna Szwed, Dorota Laufer, Krzysztof Fila. Proszę, by kolejne rodzin zatroszczyło się o piękno i czystość naszej świątyni.
  2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na pomoc misjonarzom, które przed kościołem zbieramy do puszki.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek – wspomnienie  św. Jana Kantego, kapłana;
    we wtorek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
    w środę – święto rocznicy poświęcenia bazyliki katedralnej w Sandomierzu;
    w sobotę – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża (przeniesione z 22.10).
  4. Zachęcamy do wspólnej różańcowej modlitwy w kościele.
  5. W sobotę spotkanie scholii starszej o 12.00, a o 12.45 scholii młodszej.
  6. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest beatyfikacja papieża Pawła VI.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Bardzo proszę, by pamiętać o segregacji śmieci na cmentarzu.
    Jeśli myślimy o zmarłych, to najważniejsza sprawą jest nasza pamięć modlitewna. Kościół daje nam możliwość zyskiwania odpustu i ofiarowania go za zmarłych. Jednym z warunków zyskania odpustu jest przyjęcie Komunii św. Spowiedź z udziałem księży z sąsiednich parafii w piątek 31 października od godz. 15.30 – 17.00.
  8. Na stoliku pod chórem znajdują się karki wypominkowe. Jeśli ktoś chciałby, aby za jego zmarłych modlić się w konkretny dzień to proszę na kartce wpisać datę (2.11 – 9.11).
  9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.
    Renata Sudoł, córka Stanisława i Wiesławy, panna z Nowego Nartu i
    Piotr Waldemar Sitek, syn Stanisława i Krystyny, kawaler z parafii Cierpisz – zapow. 2.